Czy warto inwestować w rower holenderski?

autor: Zuza |

Moda na rowery stała się elementem codziennym życia nie tylko w krajach takich jak Holandia czy Dania. Coraz więcej osób chętnie korzysta z nich nie tylko jako sposób na spędzenie miłego weekendu, ale także jako środek transportu. Infrastruktura w miastach jest do nich dostosowana, dzięki czemu przemieszczanie jest szybkie i bezproblemowe. Do tego typu komunikacji najlepiej sprawdzać się będzie rower holenderski.

Praktyczne jednoślady

Rowery holenderskie były zaprojektowane do poruszania się po mieście. W ich tradycyjnych wersjach nie posiadają one przerzutek, albowiem nie były one niezbędne. Co je charakteryzuje to postawa, w jakiej je prowadzimy. Nasze plecy są całkowicie wyprostowane, co daje możliwość obserwacji sytuacji w ruchu ulicznym. Jest to solidny rower, posiadający hamulce bębnowe bądź rolkowe. Poruszając się między różnymi miejscami, najczęściej rower zostawiamy na ulicy. Możemy w szybki sposób zablokować tylne koło, aby zabezpieczyć go przed kradzieżą. Tylne koło jest zabezpieczone specjalną osłoną, która chroni nasze ubrania przed plamami podczas deszczowych dni. Rowery holenderskie są często wyposażone w światło napędzane na dynamo. Nieodłącznymi elementami jest także bagażnik i koszyk, dzięki którym przewożenie naszej torby czy też zakupów, nie stanowi problemu. Wszystkie te detale w ogromnym stopniu podnoszą komfort jazdy.

Ceny rowerów holenderskich

Ciężko ocenić jest cenę rowerów holenderskich ze względu na ich ogromny wybór. W zależności od marki, taki jednoślad można zakupić za kilkaset bądź nawet kilka tysięcy złotych. Nie mając wystarczających oszczędności, możemy zdecydować się na pożyczkę, która w pełni pokryje wydatki związane z kupnem roweru. Aby znaleźć ofertę w pełni dopasowaną do naszych potrzeb, możemy skorzystać z porównywarek finansowych. Godną polecenia jest Matchbanker, która podbiła już kilka europejskich rynków. Jeśli potrzebujemy dodatkowego zastrzyku pieniędzy, a nie wiemy jak zabrać się za szukanie pożyczek, strona ta pomoże nam zmierzyć się z tym zadaniem. Znajdziemy tu zarówno pożyczki długo, jak i krótkoterminowe. Będziemy mogli przeanalizować bogatą ofertę powszechnie znanych chwilówek, które w przypadku kupna roweru holenderskiego, będzie najlepszym rozwiązaniem. Będziemy mogli zasilić nasze portfele kwotą do kilku tysięcy złotych. Oddając tę należność, nie będziemy musieli płacić dodatkowych rat, albowiem oprocentowanie chwilówki jest zerowe. Oznacza to, że jesteśmy zobowiązani oddać dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy.

Jednorazowa inwestycja

Kupno roweru holenderskiego może nas obciążyć finansowo, albowiem jeśli chcemy zainwestować w porządny egzemplarz, musimy się liczyć z wysokimi kosztami. Warto jednak spojrzeć na to z innej strony. Jeśli nie posiadamy takiego jednośladu, będziemy poruszać się po mieście komunikacją miejską. Wiąże się to z przymusem posiadania karty miejskiej, za którą musimy systematycznie płacić. Kupując rower będzie wiązało się to z jednorazowym wydaniem pieniędzy. Co więcej, zamiast siedzieć w autobusie czy tramwaju, będziemy w ciągłym ruchu, co z pewnością pozytywnie wpłynie na naszą kondycję. Nie bez powodu jazda rowerem stała się niezwykle popularna.

Written by: Zuza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading Facebook Comments ...