Aplikacja Mój Rower wciąż rozwija swoje możliwości

autor: Michal |

W zeszłym roku powstała aplikacja mobilna – Mój Rower, dedykowana wszystkim miłośnikom jazdy na dwóch kółkach. Umożliwia ona korzystanie z bazy tysięcy tras rowerowych serwisu mojrower.pl, a także planowanie własnych szlaków i rejestrowanie przejechanych kilometrów.

Aplikacja dla rowerzystów Mój Rower na Google Play

Serwis mojrower.pl funkcjonuje od 9 lat, jednak z uwagi na wciąż wzrastającą ilość odwiedzin użytkowników korzystających ze smartfonów, stworzenie aplikacji mobilnej było wręcz koniecznością. Jest to o wiele bardziej przystępna forma. W każdej chwili możemy znaleźć dogodną trasę korzystając z urządzenia, które i tak zawsze mamy przy sobie. Aplikacja skierowana jest zarówno do osób, które przemierzają kilkadziesiąt kilometrów dziennie na rowerze, jak i do rowerzystów weekendowych. Co więcej jest świetną alternatywą, dla tych, którzy nie mają pomysłu gdzie wyruszyć. Można wyszukać ciekawą trasę w swojej okolicy i plany na weekend tworzą się same.

Funkcjonalność

Aplikacja skupia się na trzech głównych obszarach funkcjonalności:

Zapisywanie tras – każdy użytkownik ma możliwość rejestrowania pokonanej drogi oraz sprawdzania statystyk dotyczących prędkości, przejechanych kilometrów czy wysokości podczas jazdy. Co więcej użytkownicy mogą dodawać własne znaczniki, wyróżniając w ten sposób ciekawe, warte uwagi miejsca lub utrudnienia, jakie napotkali podczas wyprawy.Rejestrowanie trasy

Planowanie tras – w aplikacji dostępnych jest ponad 13 tysięcy tras rowerowych serwisu mojrower.pl. Zatem fanatycy jazdy na rowerze mają w czym wybierać. Można wyszukać trasy w okolicy, ale też przeglądać drogi oddalone od miejsca zamieszkania planując swoje przyszłe wyprawy.

Budowanie społeczności – aplikacja stwarza możliwość budowania społeczności osób o tej samej pasji, Mogą oni upubliczniać trasy, jakie przejechali, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami, tym co warto zobaczyć oraz które odcinki lepiej omijać. Z kolei użytkownicy, którzy na przykład planują przejechanie danej trasy lub już ją pokonali i mają inne uwagi mogą pozostawić komentarz od siebie. Ponadto aplikacja daje możliwość udostępniania ciekawych tras znajomym.

udostepnianie

Przez 9 lat istnienia Mój Rower użytkownicy dodali łącznie ponad 10 tysięcy tras rowerowych. Przez miesiąc funkcjonowania aplikacji dodało się ich kolejne tysiąc, czyli przybywa ich 10 razy szybciej niż dotychczas

– podkreśla Mateusz Goliat, menager marketingu. Jest to potwierdzeniem, że taka aplikacja była potrzebna, w dodatku świetnie się sprawdza. Aktualnie z Google Play pobrano ją 20 tysięcy razy, jest to  wynik dobrze rokujący na przyszłość. Co więcej, przeważają pozytywne opinie – użytkownicy szczególnie cenią sobie prostotę aplikacji oraz brak opłat.

Oczywiście nie brakuje także opinii negatywnych, które towarzyszyły zwłaszcza pierwszym wersjom aplikacji. Są one jednak niezwykle cenne, gdyż głównie to dzięki nim, twórcy mieli możliwość wychwycenia błędów i podjęcia natychmiastowego działania w celu ich naprawy.

Plany na przyszłość

Aplikacja nie stoi w miejscu, twórcy stale pracują nad jej ulepszaniem. W planach na nowy sezon mają m.in wdrożenie dodawania zdjęć oraz oceny tras, czyli funkcjonalności, które cieszą się dużą popularnością na stronie www.mojrower.pl. Kolejną nowością będą rankingi najaktywniejszych użytkowników, które będą wstępem do grywalizacji wewnątrz aplikacji.

Misja

Za samą aplikacją idzie również idea. Twórcy są otwarci na współpracę z urzędami miast i gmin. Pragną inspirować władze do stworzenia ścieżek i szlaków rowerowych w oparciu o najpopularniejsze i najczęściej wybierane trasy serwisu Mój Rower.

Jesteśmy otwarci na współpracę z instytucjami i fundacjami rowerowymi w celu propagowania jazdy na rowerze – podejmiemy wspólne inicjatywy w celu poprawy infrastruktury rowerowej.

Mój rower a konkurencja

Jak w każdej branży konkurencja na rynku jest i robi wszystko, aby pokazać swoją wyższość. Jednak prostota i skupienie się na najważniejszych funkcjonalnościach potrzebnych rowerzyście – rejestrowaniu i planowaniu tras.  Cechą wyróżniającą aplikację na tle konkurencji stanowi koncentracja na walorach tras rowerowych. Mój Rower służy przede wszystkim inspirowaniu w wyborze ciekawych miejsc do jazdy na rowerze – to znacząca różnica w porównaniu do aplikacji, których focusem są statystyki aktywności fizycznych. Warto również przypomnieć, że wszystkie funkcje są całkowicie bezpłatne.

Aplikacja Moj Rower

lub dowiedz się więcej o aplikacji Mój Rower.

Written by: Michal

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading Facebook Comments ...