Jak przygotować się do rowerowej majówki?

autor: Patrycja |

Jeżeli w tym roku weźmiemy tylko trzy dni urlopu, zaowocuje to dziewięciodniową majówką. Brzmi przyjemnie, prawda? Jeżeli kochasz rowerowe przejażdżki i masz ochotę na majówkowe wyzwanie w postaci dłuższej wyprawy – koniecznie przeczytaj, jak się do niej przygotować!

Od czego najlepiej zacząć? Oczywiście od ustalenia trasy i czasu, w którym chcemy ją przejechać. Jeżeli szukacie inspiracji na kierunek trasy – koniecznie zajrzyjcie na stronę pełną inspiracji i zdjęć z tras rowerowych. Nie musimy planować wszystkiego bardzo dokładnie, bo trasa zawsze może lekko ulec zmianie – warto jednak mieć chociaż zarys, żeby wiedzieć jak się do tej trasy przygotować. Może warto zachęcić znajomych lub kogoś z rodziny do takiego wyjazdu?

Gdy już zaplanujemy trasę, pamiętajmy, żeby odpowiednio przygotować nasz rower – w końcu bezpieczeństwo podczas takiej wyprawy to podstawa! Pamiętajmy sprawdzić czy rower ma prawidłowe oświetlenie i elementy odblaskowe zwiększające naszą widoczność na drodze. Sprawdź, jak uniknąć mandatu podczas jazdy na rowerze!

Jakie wyposażenie jest niezbędne? Zdecydowanie bagażnik metalowy, na którym umieścimy nasze rzeczy. Jeśli okaże się, że to za mało, warto dokupić materiałowe sakwy, które zawieszone z dwóch stron ułatwią utrzymanie równowagi podczas jazdy.

Warto zainwestować w bidon z uchwytem który będziemy mogli przymocować do roweru – regularne nawadnianie organizmu podczas podróży to podstawa! Obowiązkowym elementem jest również podręczna apteczka i zestaw narzędzi – przykładowe zestawy znajdziecie w internecie. Jazdę na długich dystansach na pewno ułatwią lusterka – korzystanie z nich zwiększa nie tylko komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo. Dodatkami, nad którymi warto się również zastanowić są licznik kilometrów i nawigacja dzięki nim będziemy wiedzieli ile kilometrów już przejechaliśmy oraz oczywiście gdzie musimy się kierować, żeby dotrzeć do celu.

A teraz od strony praktycznej.. co ze sobą zabrać? Oczywiście tylko potrzebne rzeczy! Do spania w terenie na pewno przyda się namiot, śpiwór i latarka. Jeżeli nie jesteście fanami spania na łonie natury – pamiętajcie wcześniej zarezerwować nocleg w okolicy, gdzie będziecie przebywać! Do bagażu pamiętajcie dorzucić podstawowe elementy higieny osobistej i wygodne ubrania – najlepiej spakujcie się kilka dni przed i codziennie zaglądajcie do swojego bagażu, na pewno znajdziecie w nim rzeczy, które są niepotrzebne i warto je zostawić w domu!

Macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na spakowanie się na dłuższą trasę? Czekamy na Wasze pomysły i sposoby w komentarzach!

Written by: Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading Facebook Comments ...