Moda rowerowa, czyli cycle chic

autor: Michal |

Dawniej jazda na rowerze kojarzyła się wyłącznie ze sportem, a więc z t-shirtem, opiętymi spodniami i tenisowymi trampkami. Obecnie jest to szerzej rozumiane pojęcie, ponieważ o rowerze możemy mówić również w kontekście turystyki, medycyny i zdrowego trybu życia, środka transportu, a ostatnimi czasy także mody.

W czasach szybkiego trybu życia, ludzie coraz częściej starają się znaleźć sposób, na chwilę wyciszenia, pooddychania świeżym powietrzem czy też zwyczajnie sprawienia sobie przyjemności.  Z tego też powodu, nawet krótka przejażdżka rowerem do pracy może dostarczyć człowiekowi pozytywnej energii na resztę dnia.

To między innymi, właśnie w taki sposób wykreował się trend jeżdżenia na rowerach w eleganckich ubraniach. Jego prekursorami byli Duńczycy, głównie kobiety, które udowodniły, że jazda jednośladem w sukience, czy szpilkach nie stanowi żadnego problemu. Z czasem, modą rowerową zainteresowali się także mężczyźni, ubierając na rower nawet garnitury!

Autor pojęcia „cycle chic”, czyli moda rowerowa, Mikael Colville jako pierwszy zakładając swój własny blog, zaprezentował różnego rodzaju kreacje na rower. Te szybko przyciągnęły uwagę osób lubiących aktywnie spędzać czas (szczególnie kobiet). W niedługim czasie po tej prezentacji, obrazkowe ubiory można było podziwiać także na ulicach wielu miast. W Polsce moda rowerowa dopiero raczkuje i prawdopodobnie w niedługim czasie rowerowe stylizacje będzie można spotkać na każdym kroku. Zachęcamy do eksperymentów i wyjścia z tradycyjnego rozumienia odzieży na rower, czyli dresowych spodni i bluzy z kapturem.

Written by: Michal

3 komentarze

Oskar

Faktycznie jest teraz moda na ładne rowerki. Wydaje mi się, że podobną modę wprowadził Giant – oni mają też dość szeroki wybór takich ładnych, stylowych rowerków.

Reply
Pedaluj.pl

Oskar – w tym wpisie jest mowa, o tym jak można się ubierać na rower. Nie chodzi tu o modne rowery 😉

Reply
SearchNet

Ten trend się przyjął i bardzo fajnie! Ludzie nie dość, że chętniej jeżdżą na rowerach, bo jest to modne to w dodatku fajnie się ubierają! Pięknie wyglądają kobiety w sukienkach na starych „damkach” 🙂

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading Facebook Comments ...