Rowery produkowane przez gigantów motoryzacyjnych

autor: Przemek |

Można by myśleć, że skoro jakieś przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji samochodów, to nic więcej mu do szczęścia nie potrzeba. Są jednak firmy, które postanowiły iść krok dalej i oprócz pięknych i szybkich maszyn produkują… rowery. Kto zalicza się do tego grona dowiecie się z niniejszego artykułu.

Dlaczego rower marki samochodowej?

Producenci, którzy są sławni ze względu na produkowane samochody często sprzedają również bardzo dobre rowery. Zaufanie, jakim klienci obdarzają markę, przenosi się wówczas na sprzedaż jednośladów. Nic dziwnego, bowiem rowery znanych marek samochodowych są zazwyczaj bardzo wytrzymałe i stworzone z wysokojakościowych materiałów. Zazwyczaj idzie za tym wysoka cena, jednak mamy pewność, że otrzymujemy produkt, który posłuży nam przez długi czas – na przykład rower Porsche.

Rowery Porsche

Pierwsze skojarzenie z przedsiębiorstwem Porsche to szybkie i nowoczesne samochody, o których marzy prawie każdy chłopiec (i nie każdy z tego wyrasta). Są synonimem luksusu, adrenaliny i sportowych wyzwań. Jednak sama firma postanowiła produkować nie tylko samochody, ale także produkty lifestylowe, w tym rowery Porsche. Charakteryzują się one podobnie jak samochody tym, że są wykonane z wysokiej jakość materiałów oraz posiadają nowoczesny design. Ultralekkie, idealnie nadają się zarówno na szosę jak i miejskie przejażdżki po wytyczonych ścieżkach. Ciekawym rozwiązaniem, które stosuje firma w stosunku do rowerów Porsche jest to, że posiadają one specjalny kod pod lakierem, który pozwala zidentyfikować rower w razie kradzieży. A strata takiego roweru kosztuje i to słono, bowiem ceny zaczynają się od ok. 12 tysięcy złotych.

Rowery Mercedes

Fani Mercedesa, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie również nie powinni się martwić, bowiem i ta marka wypuściła na rynek rowery. Co prawda ich cena jest bardzo wysoka, bowiem oscyluje w granicach 20 tysięcy złotych, jednak każdy wielki fan marki z pewnością jest w stanie wyłożyć takie pieniądze. Niemiecka jakość samochodów przeniosła się także na rowery. Produkowane są ich cztery rodzaje: fitnessowy, górski, trekkingowy oraz dziecięcy. Można je nabyć w autoryzowanych punktach sprzedaży oraz na stronie internetowej. Mają bardzo ciekawą stylistykę oraz są bardzo lekkie. Na pewno każdy miłośnik jazdy znajdzie coś dla siebie.

Rowery Peugeot

Także i ta francuska marka zdecydowała się na zaprezentowanie swoich modeli rowerów. Co ciekawe to przedsiębiorstwo swój rozkwit sprzedaży rowerów miało podczas I Wojny Światowej, kiedy to z  linii produkcyjnej zjechało około sześćdziesiąt trzy tysiące jednośladów. Rowery Peugeota są w różnym przedziale cenowym i zazwyczaj trzeba za nie zapłacić około 300-400 euro. Modele, które są produkowane obecnie, świetnie sprawdzą się na miejskich uliczkach, na różnorodnych szosach czy też w jeździe poza miastem. Firma nie zapomniała również o najmłodszych i dla nich również dedykuje osobne modele.

Rowery Porsche czy innej znanej marki samochodowej to pewność, że otrzymamy sprzęt, na którym przejedziemy wiele kilometrów. Marki samochodowe niezwykle dbają o swój wizerunek i nie sprzedałyby wątpliwej jakości jednośladu, dlatego taki rower to dobry wybór dla osób wybrednych i oczekujących trwałości, nowoczesnego designu i funkcjonalności.

Written by: Przemek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading Facebook Comments ...