Spędź majówkę aktywnie z Mój Rower!

autor: Patrycja |

W tym roku majówka wypada naprawdę korzystnie – wystarczy wziąć tylko trzy dni wolnego, aby cieszyć się aż dziewięciodniowym urlopem! Nie planujesz wyjazdu? Nic straconego – wyciągnij rower i spędź majówkę aktywnie razem z nami.

Jeżeli to Twoje pierwsze spotkanie z rowerem w tym sezonie – pamiętaj o rozgrzewce! Mniej więcej dwa tygodnie przed majówką zacznij chodzić na spacery, żeby się trochę rozruszać. Wystarczy tylko 30 minut dziennie, a Twój organizm nie tylko będzie się lepiej czuł, ale będzie również przygotowany na sezon rowerowy!

Pamiętaj, żeby długość i intensywność tras zwiększać stopniowo. Zacznij od tych krótszych i mniej intensywnych. Dlaczego nie powiemy Ci ile powinieneś przejechać? Nie ma jednej reguły dla wszystkich – dla jednych 6 kilometrów dziennie prostej trasy to może być już dużo, a dla innych dopiero 20 km. Jeżeli ciężko jest Ci zweryfikować swoje możliwości – zacznij od przejechania kilku kilometrów i zawróć, zanim jeszcze porządnie się zmęczysz – w końcu trzeba zachować trochę siły na powrót do domu 😉 W internecie możesz znaleźć przykładowe treningi np. dla początkujących. 

Pamiętaj odpowiednio przygotować rower do sezonu. Sprawdź czy masz wszystko czego potrzebujesz – kask, odblaski, blokada, odpowiednie ubrania i buty – wygoda i bezpieczeństwo  na rowerze to podstawa!

Co zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową? Niezależnie, czy jest to trasa długa czy krótka zawsze miej przy sobie wodę i coś drobnego do zjedzenia. Podczas wysiłku fizycznego to oczywiste, że trzeba uzupełniać płyny. A co do jedzenia.. nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie uzupełnić zapas energii na dalszą jazdę – nie daj się zaskoczyć głodowi! Jeżeli nie chcesz brać ze sobą plecaka, wsadź do tylnej kieszeni albo przyklej do butelki wody batonika energetycznego i w drogę!

Jak się ubrać? Odpowiedź jest prosta – tak, żeby było wygodnie –  w końcu to ma być przyjemność, a nie męczarnia w niewygodnych dżinsach czy sandałkach. Jeżeli nie lubisz być zaskakiwanym przez deszcz – zabierz lekką kurtkę przeciwdeszczową i rozkoszuj się jazdą w kroplach wody!

Co zrobić zanim wsiądziemy na rower? Zakładając, że nasz jednoślad jest już sprawdzony pod względem technicznym, jesteśmy już wygodnie ubrani i mamy ze sobą mini-prowiant (lub większy jak ktoś ma ochotę) warto zaplanować wstępną trasę naszej przejażdżki – można ją oczywiście w dowolnym momencie modyfikować, jednak warto pamiętać, żeby zaplanować średnią ilość kilometrów i czas jaki chcemy na to przeznaczyć. Dlaczego? Bądźmy realistami i dostosujmy trasę do swoich możliwości. Znając te parametry wcześniej, łatwiej będzie nam się przygotować do drogi. Jeżeli planujemy kilkudniową wycieczkę – zarezerwujmy nocleg wcześniej, żebyśmy mieli pewność, że mamy schronienie!

Trasy są, rower jest.. czas ściągnąć aplikację Mój Rower! Dzięki niej możesz:

  • zapisywać swoje trasy,
  • inspirować się innymi,
  • zdobywać nagrody za przejechane kilometry,
  • rywalizować z innymi,
  • dodawać zdjęcia.

Czy jest lepszy sposób, żeby mierzyć swoje postępy, dzielić się nimi z wielką rodziną rowerzystów, czerpać pomysły od innych i zdrowo rywalizować? Pamiętaj, żeby odpalić ją zawsze przed rozpoczęciem przejażdżki! Aplikację ściągniesz za darmo z https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mojrower.mytracks&hl=pl

Written by: Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading Facebook Comments ...