Wybór i testy okularów rowerowych

autor: Przemek |

Rowerowe okulary to jedne z tych akcesoriów, które mogą początkowo wydawać się zbędne. Każdy amator wypraw na dwukołowcu prędzej czy później doceni komfort i ochronę, jaką zapewniają dobrej jakości, markowe okulary rowerowe.  Na rynku dostępnych jego całą masa różnych modeli i typów szkieł przeznaczonych dla rowerzystów. Ale które z nich są warte uwagi i swojej ceny?

Cena jako kryterium wyboru

Wybierając rowerowe akcesoria często kierujemy się ich ceną, a w przypadku okularów na rower jej rozpiętość waha się od około 20 złotych do blisko 2 tysięcy złotych. Tak duża skala cen stwarza szeroki zakres wyboru, który w dużej mierze zależy od naszego budżetu i potrzeb. Czego można oczekiwać od sprzętu z różnych kategorii cenowych? Oto krótki przegląd, który przybliży Państwu najważniejsze cechy i zalety rowerowych okularów w różnych kategoriach cenowych.

Okulary do 100 złotych

W przedziale cenowym do 100 złotych znaleźć można komfortowe okulary na rower oferujące podstawową ochronę. Opiera się ona o zastosowanie filtra przeciw szkodliwemu promieniowaniu UVA, UVB i UVC oraz specjalnej lustrzanej powłoki, która odbija światło jednocześnie chroniąc nasz wzrok przed promieniowaniem podczerwonym. Akcesoria z tej kategorii cenowej są także wyposażone w dodatkową powłokę, której głównym zadaniem jest ochrona przed różnego rodzaju zabrudzeniami oraz ułatwienie zachowania okularów w czystości. Plastyczne zauszniki i noski sprawiają, że produkty te dobrze dopasowują się do rysów twarzy i zapewniają spory komfort użytkowania. Te najprostsze i najtańsze produkty doskonale nadają się zarówno dla kobiet i mężczyzn. W kwocie do 100 złotych można bez problemu zakupić okulary rowerowe do jazdy dziennej, jak i do jazdy po zmroku. Atrakcyjna cena i podstawowa ochrona sprawiają, że produkty z tej grupy cenowej cieszą się dużą popularnością wśród rowerzystów.

Okulary za 100 – 500 złotych

Kolejna grupa produktów znajduje się w przedziale cenowym od 100 do 500 złotych. Ich wyższa cena idzie w parze z szerszą ochroną, jaką oferują oraz zastosowaniem innych materiałów i technologii w procesie produkcji. Okulary rowerowe w tym zakresie cenowym charakteryzują się lepszymi możliwościami dopasowania ich do kształtu twarzy, perfekcyjnie wyprofilowanymi zausznikami, zapewniającymi wysoki komfort użytkowania oraz specjalnymi noskami gwarantującymi, że okulary będą pewnie leżeć, nawet podczas wzmożonego wysiłku. Posiadają także elastyczne wkładki, które doskonale przylegają do nosa i amortyzują ewentualne wstrząsy i uderzenia.

Do wytworzenia wielu modeli okularów w tej grupie cenowej wykorzystuje się poliwęglan, który sprawia, że są one niezwykle lekkie, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Zastosowanie specjalnej ochronnej powłoki Supravision, zabezpiecza szkła przed parowaniem nie wypływając na ich jakość optyczną. Soczewki w okularach dopasowują się do pogody i nasilenia światła, dlatego nie ma potrzeby ich wymieniać z powodu panującej aury. Okulary na rower w tym segmencie cenowym, to dobry wybór dla osób, które spędzają dużo czasu na rowerze i oczekują bardzo dobrej wytrzymałości sprzętu oraz szerszej ochrony wzroku i oczu.

Okulary w przedziale cenowym 500 – 1 000 złotych

Trzecia grupa to produkty już z wysokiej półki okularów rowerowych, zarówno pod względem jakości ich wykonania, komfortu użytkowania, zakresu oferowanej ochrony, jak i odporności na uszkodzenia. W tej kategorii cenowej możemy wybrać okulary rowerowe wyposażone, między innymi, w fotochromowe soczewki, na których w trakcie aktywności fizycznej nie zbiera się para wodna, wspomagane zastosowaniem technologii pełnej wentylacji, zapewniającej swobodny przepływ powietrza. Szersza powierzchnia soczewek umożliwia panoramiczne widzenie pola, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo. Dodatkowe regulacje skrzydełek nosa sprawiają, że dopasowanie okularów od kształtu twarzy użytkownika jest niemal idealne, a dodane do zauszników specjalne elementy pochłaniają wstrząsy, znacząco podnosząc komfort jazdy w tego typu okularach. Zastosowanie nowoczesnych technologii w procesie produkcji sprawia, że okulary na rower z tej grupy cenowej gwarantują doskonałą jakość widzenia, większy kontrast i perfekcyjne odwzorowanie rzeczywistego obrazu.

Okulary w przedziale cenowym 1 000 – 2 000 złotych

To najwyższa klasa, w której znajdują się profesjonalne okulary rowerowe. Wysoka cena odpowiada perfekcji wykonania produktów i wyjątkowo dobrej ochronie, jaką zapewniają. To także niesamowity i awangardowy design okularów, który łączy się z maksymalnym komfortem ich użytkowania. Produkty w tym segmencie cenowym wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów. Zastosowane technologie sprawiają, że mamy do czynienia z prawdziwymi perełkami nowoczesnego designu i funkcjonalności.

Soczewki okularów w tej cenie automatycznie przystosowują się do zmiennych warunków atmosferycznych, przyciemniając się w czasie słonecznej pogody oraz rozjaśniając, gdy widoczność jest słabsza. Są odporne na zarysowania i uszkodzenia. Zapewniają szerokie pole widzenia i idealne odwzorowanie obrazu. Dodatkowo najdroższe modele okularów wyposażone są we wbudowane sensory, które wspomagają jazdę. Posiadają także słuchawki, dzięki którym można słuchać ulubionej muzyki. Regulacja głośności odbywa się za pomocą specjalnego panelu umieszczonego na skroniach lub poprzez komendy głosowe. To rozwiązania zapewniające nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo w czasie aktywności fizycznej. Wysoka cena przekłada się na gwarancję jakości, wytrzymałości, komfortu i nowoczesności. Najdroższe okulary na rower zadowolą nawet najbardziej wymagających profesjonalistów.

Wybór okularów rowerowych jest naprawdę szeroki. Oferta wielu różnych modeli pozwala precyzyjnie dopasować produkty do własnych wymagań. O tym, jaki sprzęt wybierzemy ostatecznie może decydować nie tylko jego jakość, ale także i cena, dlatego warto jest przed zakupem poznać dokładne parametry i koszt zakupu wybranych szkieł.

Artykuł przygotowali specjaliści z BikeSalon.pl

Written by: Przemek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading Facebook Comments ...