Zmiany w prawie dla rowerzystów w wersji dla wzrokowców

autor: Michal |

W połowie maja mieliśmy przyjemność poinformować o nowelizacji Prawa o Ruchu Drogowym dla rowerzystów. Dziś powracamy na chwilę do tego tematu, by raz jeszcze powiedzieć o tym, co się zmieniło. Tym razem bez paragrafów i słownych wyjaśnień, które być może nie dla wszystkich były zrozumiałe. W szczególności wzrokowcom proponujemy zdecydowanie ciekawszą formę przekazu informacji, jaką jest grafika obrazkowa. Przygotowana specjalnie w tym celu, pozwoli na szybkie i łatwe przyswojenie nowego prawa obowiązującego rowerzystów w Polsce.

Written by: Michal

3 komentarze

Marcin

A jakby na pierwszej grafice od góry samochód wracał – wyjeżdżał z dolnej szosy – jechał „do góry” – przecinał prostopadle ścieżkę rowerową to też powinien ustąpić pierwszeństwa rowerzyście? Jakie zasady tu obowiązują?

Reply
mart-a

W przypadku, gdy na pierwszej grafice od góry samochód jechałby „do góry”, to też powinien ustąpić pierwszeństwa rowerzyście – na przejeździe rowerowym auto zjeżdżające z głównej drogi w poprzeczną, a także wjeżdżający z drogi poprzecznej w główną zawsze ustępuje pierwszeństwa rowerzyście jadącemu po drodze rowerowej.

Reply
Thorek

Bardzo mi się podobają nowe przepisy dla rowerzystów. Nic nie mówi się o tych co posiadają rowery podobne do mojego czyli ; trajk ? szerokość 90 cm, dodatkowy napęd w postaci silnika spalinowego czterosuw o pojemności 25cm. Czy mogę poruszać się po ścieżkach dla rowerzystów a może wręcz mam taki obowiązek.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading Facebook Comments ...